11 Ağustos 2017 Cuma

Tuğrul Süer

İNSAN GÖRMEK İSTEDİĞİNİ GÖRÜR... Reklam yaratıcısı olup da, Kristal Elma'dan Epica'ya, ödüle doymayan bu ilanı ve serisini bilmeyen, işin yaratıcılığına, yalınlığına gıpta etmeyen, hatta kıskanmayan yoktur. "İnsan görmek istediğini görür" diyen bu kampanyayı kim görse şıp diye Volkswagen'i görür, ben Tuğrul Süer'i görürdüm. Tuğrul, benim için bu işlerin sanat yönetmeniydi. Çok yetenekliydi. Sevdiğim iki üç arkadaşımın da arkadaşıydı. Ama bizim yollarımız hiç kesişmemişti. Oğuzhan'ın deyişiyle "yalnızlığın ormanından" aninden çekip giden Tuğrul'un bilgisayarının başında dört gün sonra bulunması beni çok ağlattı. Çok. Görmek istediğim bu değildi. Şimdi artık bilgisayarının başından kalk; sen hatıraların ormanında uzun uzun yaşa Tuğrul, biz yalnızlığın ormanında kalalım. CAN KARTOĞLU (Facebook)Çok ama çok üzgünüm...
İnsan, sevdiklerine zaman vermeli. Görmeli. Görüşmeli. Doyar gibi olmalı. An'ı yaşamalı birlikte, biriktirmeli. 
Yoksa... şimdi benim gibi üzüntüsü keşkelere karışır çaresiz.

Ne iyi bir kumaşsın sen Tuğrul.
Ne güzel bir yürek...
Ne büyük bir yetenek...

Çok ama çok üzgünüm...
Keşke. PINAR OKAY (Facebook)Reklam camiasını başı sağolsun.

Pars McCann-Erickson'da Creative Director olarak çalıştığım yıllarda aynı grupta yıllarca birlikte çalıştık onunla... Esprileri, hiç bitmeyen dinamizmi ve yaratıcılığı ile beni daima kendine hayran bırakmıştır. Çok sevdiğim ve saydığım bir Grafik Tasarımcıydı. Has adamımdı. Onu gerçekten çok severdim. En zor, en stres yüklü anlarda bile bütün ekibi güldürmeyi başarırda. Canım arkadaşım Tuğrulum, bu kadar erken gidecek ne vardı. Çok üzgünüm. Mekanın cennet olsun. Işıklarda uyu. IŞIL IŞIN (Facebook)


Eksikliğini özlemle anacağız.
Reklamcılıktaki kadim art director yoldaşım, neşeli, hazırcevap, hayat dolu, yaratıcı, yetenekli, hümanist arkadaşım, dostum, böyle ansızın nasıl gittin... Yalnızlığın ormanından! Eksikliğini özlemle anacağız. OĞUZHAN AKAY (Facebook)0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home